Tasarım ekibimiz, düşüncelerini üretime uygun şekilde projelendirirken, ürünün; işlevselliğini, kullanılabilirliğini, çevreye zarar vermemesini, kullanıcının ihtiyacına ve beğenisine en uygun şekilde cevap vermesini, kullanıcıya sunduğu fayda ile maliyetinin orantılı olmasını ve kaliteli bir üretim için en uygun detayları ve kesitleri geliştirmeyi hedefler.

Bir tasarımın iyi olup olmadığını değerlendirirken tüm bu unsurları göz önünde bulundurmak gerekir.

DSproje olarak “Bir Elektrik Projesinde Beklediğinizden Daha Fazlasını Sunar!” şiarıyla yola çıkarak, kusursuz projeler üretmeyi amaçlar.

Unutmayınız ki!
Kusursuz bir elektrik projesi ;
– Uygulamaya hız sağlayarak zaman kazandırır ve işçilik maliyetlerini azaltır.
– Hatalı imalatları ortadan kaldıradak güven kazandırır!

 

  • Superpoze Yönetimi

Tasarım ekibimiz; elektrik projelerinde yer alan tüm disiplinleri superpoze yönetimi içerisine dahil ederek, projenin uygulamasına yönelik ileride çıkması muhtemel sorunları minimize etmeyi amaçlar.

Şöyle ki;
Bir yapının tavan kısmında yer alan cihazları sıralayalım, bunlar;
Elektrik disiplini içinde yer alan aygıtlar olmak üzere:
Aydınlatma armatürleri,
Exit armatürler,
Acil anons hoparlörleri,
Yangın alarm dedektörleri ve
Mekanik disiplini içinde yer alan aygıtlar olmak üzere:
Kaset tipi klima cihazları,
Havalandırma menfezleri’dir.

İlk olarak elektrikli aygıtlar mimariye ve ileri elektrik proje tekniklerine uyumlu olacak şekilde ölçülendirilerek yerleştirilir ve elektrik superpoze tavan planları oluşturulur.. Aynı şekilde mekanik aygıtlar da mimariye uyumlu olacak şekilde ölçülendirilerek yerleştirilir ve mekanik superpoze tavan planları oluşturulur. Ardından her iki plan birleştirilir ve varsa çakışan cihazlar uygun yerlerine alınır. Ardından aynı işlemler duvarlar için de uygulanır ve böylelikle yapının superpoze projesi tamamlanır, hat çizimlerine başlanır.

Bu sayede;
1-) Uygulama esnasında olması muhtemel cihaz çakışmalarının önüne geçilir, dolayısıyla tak, sök, kır, dök gibi zamanı öldüren, hızı düşüren ve maliyeti artıran geri dönüşlerin önüne geçilmiş olunur.
2-) Tüm disiplinler aynı anda işlendiği için montaj esnasında uygulanması mümkün olmayan tüm ürün zaiyatlarının önüne geçilir, maliyetler düşürülür.
3-) Mimari, Elektrik, Mekanik ekipler arası koordinasyon sorunu ortadan kalkar, sahada yer alan ekiplerin montaj için birbirini beklemesine gerek kalmaz, proje bir bütün halde ilerler ve işçilik maliyetleri düşürülmüş olunur